چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم؟!

امروزه با رشد فناوری‌ها و افزایش پیچیدگی‌های کسب‌وکارها، جایگاه‌های خوب شغلی از آن کسانی است که تخصص کافی برای انجام کارها را دارند. اگر بخواهیم در یک جمله به این سوال که “چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم؟!” پاسخ دهیم، باید بگوییم که سعی کنید در این زمینه تخصص کافی کسب کنید. اما چگونه؟!

در این مقاله می‌خواهیم درمورد اینکه چگونه تخصص کافی در علم حسابداری کسب کنیم و با این تخصص به راحتی چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم، صحبت کنیم. در انتهای این مقاله نیز، یک پیشنهاد فوق‌العاده برای کسانی که به دنبال ورود آسان به بازار کار حسابداری هستند، خواهیم داشت. پس تا انتهای مقاله‌ی “چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم؟!” با اَزتا همراه باشید.

بازار کار حسابداری و آینده بازار کار حسابداری

خوشبختانه، بازار کار رشته حسابداری هیچ وقت با افت و رکود مواجه نخواهد شد. تمامی سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب و کارها، در هر اندازه‌ای که باشند و در هر حوزه و یا صنعتی که فعالیت کنند، همواره به وجود افراد متخصصی نیاز دارند که امور مالی و حسابداری آن‌ها را سروسامان دهند. فقدان سیستم حسابداری و عدم نظم و هماهنگی در مسائل مالی یک کسب‌وکار، می‌تواند باعث نابودی آنها شود.

مسئله اصلی در مورد آینده بازار کار حسابداری، مربوط به تغییراتی است که به واسطه فناوری‌های جدید در تجارت به وجود آمده است. به عنوان یک حسابدار و کسی که می‌خواهد وارد بازار کار حسابداری شود یا در آن رشد کند، باید بدانید که بازار کار حسابداری به افرادی که در زمینه‌های مختلف تجارت و بازرگانی، حقوق، تحلیل داده‌ها، فناوری، مشاوره مالی، اقتصاد و سایر حوزه‌های مرتبط تخصص دارند همیشه نیاز خواهد داشت. بنابراین، با افزایش دانش ومهارت خود می‌توانید فرصت‌های شغلی عالی در حوزه حسابداری و مالی داشته باشید.

یک حسابدار چه وظایفی دارد؟!

اگر بدانیم که یک حسابدار، چه وظایفی دارد و سعی کنیم تا آن وظایف را با گذراندن دوره‌های آموزش حسابداری به‌خوبی یاد بگیریم و در آن مهارت پیدا کنیم، جواب این سوال که چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم را یافته‌ایم.
به‌طور کلی حسابداران طیف وسیعی از وظایف را انجام می‌دهند اما اگر بخواهیم بصورت کلی وظایف یک حسابدار را شرح دهیم:

 • دسته بندی و ثبت اسناد مالی و حسابداری مربوط به فعالیت کسب‌وکار
 • ثبت و بررسی درآمدها، هزینه‌ها و صورتحساب سود و زیان کسب‌وکار
 • انجام فرآیندهای مربوط به پلمپ دفاتر مالی و قانونی و ارائه آن به اداره مالیات
 • بررسی اسناد مالی و صحت‌سنجی آنها
 • تهیه موارد موردنیاز اظهارنامه عملکرد مالیاتی
 • ارائه گزارشات مالی لازم به مدیران کسب‌وکار
 • ارائه پیشنهادها و راهکارهای مختلف جهت کاهش هزینه‌ها، افزایش سود و درآمد و…
 • محاسبه حقوق و دستمزد کارمندان
 • تسلط کامل به قوانین حسابداری
 • آشنایی و تسلط به حداقل یک نرم‌افزار حسابداری و نرم افزارهای آفیس و…
 • و….

شما باید برای اینکه بتوانید وارد بازار کار حسابداری شوید، باید از وظایف یک حسابدار آگاهی کافی را داشته باشید و بتوانید آن وظایف را به‌خوبی انجام دهید. در ادامه در این مورد که چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم، بیشتر به صحبت خواهیم پرداخت.

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم؟!

ورود به بازار کار حسابداری، مستلزم آن است که شما مهارت‌های لازم را به دست آورید و آنها را طی یک پروژه واقعی به کار بگیرید.
آموزش حسابداری کاربردی، برای آن دسته از افراد است که می‌خواهند با کمترین ساعت آموزش، به‌صورت فشرده، توانایی ورود به بازار کار را داشته باشند.
شرکت حسابداری اَزتا، با بیش از ۲۵ سال سابقه، می‌تواند به شما برای ورود به بازار کار حسابداری کمک کند.

چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم؟

شما می‌توانید با شرکت در دوره آموزش فشرده حسابداری ویژه بازار کار شرکت حسابداری اَزتا، علاوه بر دریافت مدرک فنی حرفه‌ای معتبر حسابداری، تمام آنچه که برای حضور در بازار کار نیاز داشته باشید را بیاموزید.
شرکت حسابداری اَزتا پس از گذراندن این دوره آموزش فشرده، به شما این امکان را می‌دهد در دنیای واقعی کسب‌وکار و پروژه واقعی، این مهارت‌هایی که آموخته‌اید را بیازمایید و بهتر آن ها را درک کنید. به این معنا که پس از اتمام آموزش، دوره کارآموزی را در کنار حسابداران باتجربه‌ای که سالهای سال است به‌صورت حرفه‌ای حسابداری می‌کنند، می‌گذرانید تا کارآزموده و مهیای ورود به بازار کار حسابداری شوید.

و خبر خوش این که پس از گذراندن این مراحل، شرکت حسابداری اَزتا شما را به کسب‌وکارهای مختلفی معرفی می‌کند تا بلافاصله وارد بازار کار شوید.
بنابراین ساد‌ه‌ترین پاسخ برای این سوال که چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم این است که در دوره آموزش حسابداری فشرده بازار کار اَزتا شرکت کنید. می‌توانید از کارشناسان این حوزه نیز مشاوره رایگان دریافت کنید.

شرکت حسابداری اَزتا، پس از سالها همکاری با شرکت‌ها، ارگانها و نهادهای مختلف، ارتباطات سازنده زیادی را ایجاد نموده است. کسب‌وکارهای مختلف در زمینه‌های مختلف که در تامین نیرو و منابع انسانی با مشکل مواجه هستند، جهت تامین نیروی انسانی خود به شرکت اَزتا مراجعه می‌کنند. از طرف دیگر نیز، افراد بسیار زیادی هستند که تخصص‌های گوناگونی دارند و به دنبال محلی مطمئن برای کار هستند.

شرکت حسابداری اَزتا، این امکان را دارد که نیاز طرفین را به آسانی برطرف کند. بنابراین، اگر حسابدار هستید و یا به کار حسابداری علاقمند هستید، می‌توانید با شرکت حسابداری اَزتا تماس بگیرید و با تکمیل فرم استخدام منابع انسانی، این امکان را به ما می‌دهید تا برایتان شغل مطمئنی را مهیا کنیم.

سخن پایانی

در این مقاله، سعی کردیم به این سوال که “چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم” پاسخ دهیم و به شما پیشنهاد می‌کنیم با گذراندن دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار نزد شرکت اَزتا، علاوه بر کسب مهارت‌ها و تخصص‌های لازم، از فرصت استخدام و ورود آسان به بازار کار حسابداری نهایت بهره را ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *