خدمات حسابداری؛ از مشاوره تا خدمات اجرایی و پشتیبانی

شرکت‌ها و ارگان‌های بزرگ و کوچک بسیار زیادی در سرتاسر ایران مشغول به کار هستند که هر کدام از آنها، باید به امور حسابداری مجموعه‌ی خود رسیدگی کنند. در دنیای امروز، خدمات حسابداری (Accounting Services) مفهوم تازه‌ای پیدا کرده است، به ‌طوری که، دیگر مثل گذشته نمی‌توان امور مالی، مالیاتی و… سازمان‌ها را به شکل سنتی انجام داد.

شرکت‌ها برای بررسی شرایط مالی و داخلی و بهبود عملکرد فعالیت‌های مالی خود، نیاز به اطلاعات دقیق حسابداری دارند. همچنین، ارگان‌های نظارتی هم لیست دقیقی از وضعیت مالی شرکت‌ها دریافت می‌کنند و هرگونه اهمال و سهل‌انگاری در ارائه‌ی دفاتر و گزارش‌ها از سوی شرکت‌ها، منجر به جریمه‌ی آن‌ها خواهد شد.

شرکت‌ها و ارگان‌های بزرگ و کوچک بسیار زیادی در سرتاسر ایران مشغول به کار هستند که هر کدام از آنها، باید به امور حسابداری مجموعه‌ی خود رسیدگی کنند.

در دنیای امروز، خدمات حسابداری مفهوم تازه‌ای پیدا کرده است، به ‌طوری که، دیگر مثل گذشته نمی‌توان امور مالی، مالیاتی و… سازمان‌ها را به شکل سنتی انجام داد. شرکت‌ها برای بررسی شرایط مالی و داخلی و بهبود عملکرد فعالیت‌های مالی خود، نیاز به اطلاعات دقیق حسابداری دارند.

همچنین، ارگان‌های نظارتی هم لیست دقیقی از وضعیت مالی شرکت‌ها دریافت می‌کنند و هرگونه اهمال و سهل‌انگاری در ارائه‌ی دفاتر و گزارش‌ها از سوی شرکت‌ها، منجر به جریمه‌ی آن‌ها خواهد شد.

انجام خدمات حسابداری حرفه ای
شرکت حسابداری ازتا کلیه خدمات را به صورت کامل ارائه میدهد.

شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف، برای انجام امور حسابداری خود، از یک حسابدار یا تیم حسابداری استفاده می‌کنند. تعداد افرادی که در تیم حسابداری یک شرکت مشغول به انجام خدمات حسابداری هستند، بسته به گستردگی و حجم کاری فعالیت‌های شرکت است. ثابت ‌شده است که انجام درست و اصولی حسابرسی، امور مالیاتی و امور مالی، باعث کاهش هزینه‌های سالیانه‌ی شرکت شده و یک مزیت رقابتی به ‌حساب می‌آید.

اخیراً مشخص ‌شده است که کمک گرفتن از افراد متخصص و برون‌سپاری امور حسابداری، می‌تواند در کاهش زمان انجام امور، کاهش هزینه‌های شرکت و افزایش کیفیت نهایی گزارش‌های حسابداری، تأثیر چشمگیری داشته باشد. برای این منظور، شرکت حسابداری ازتا در این زمینه شکل‌گرفته‌ است تا با استفاده از دانش روز، سامانه‌ها و تکنولوژی‌های نوین، خدمات حسابداری باکیفیتی را به مشتریان خود عرضه دهد.

شرکت‌هایی که هنوز با شیوه‌های سنتی قصد دارند در این دنیای پویا و رقابتی به کسب‌و‌کار خود ادامه دهند، اگر نمی‌خواهند شاهد نابودی کسب‌ و کارشان باشند، به زودی مجبور به تغییر سیستم کاری خود خواهند شد. در جهان امروز، دقت و سرعت، حرف اول و آخر را برای موفقیت در کسب‌ و‌ کار می‌زنند.

حسابداری چیست و چرا شرکت‌ها نیاز به خدمات حسابداری دارند؟

 

اطلاعات مالی یک شرکت، ارگان یا مجموعه، باید جمع‌آوری و طبقه‌بندی شوند، سپس این اطلاعات طبقه‌بندی‌شده، باید به‌صورت خلاصه‌وار (بر اساس اصول مشخص حسابداری) ثبت و نگهداری شوند. اطلاعات مالی، مالیاتی و حسابرسی، در چند فرم خاص تهیه می‌شوند. بسیاری از مواقع فقط مدیران سازمان نیاز به مطالعه‌ی این گزارش‌ها دارند، اما بعضی اوقات نیز اطلاعات باید به ارگان‌هایی مثل بانک، دارایی و اداره‌ی مالیات، تسلیم شوند.

حسابداری زبانی مشترک بین کارشناسان مالی و حسابداران است که به ثبت و بررسی امور مالی داخل و بیرون یک مجموعه می‌پردازد. در دنیای امروز، افرادی که این کار را انجام می‌دهند، باید از تحصیلات دانشگاهی و اطلاعات به‌روز برخوردار باشند. در ادامه، بیشتر در مورد اهمیت مشورت با کارشناسان مالی و سپردن امور حسابداری خود به آن‌ها صحبت می‌کنیم.

 

حتما می­دانید که در حوزه خدمات مالی، خدمات حسابرسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در شرکت ها، معمولا اسناد و مدارک و اطلاعات مالی که حسابداران تهیه کرده­ اند توسط حسابرسان مالی بررسی می­شود. حسابرسان با بررسی کامل گزارشات در جهت اصلاح سیستم حسابداری اقدام می­کنند. بنابراین، در صورتی که خدمات حسابداری خود را به دست شرکت های حسابداری معتبر ارسال کنید، احتمال وجود خطا در صورت های مالی شما کاهش پیدا میکند و میزان کار حسابرسان و در نتیجه، هزینه های شما کاهش پیدا خواهد کرد.

نقش پررنگ شرکت حسابداری در انجام درست و به ‌موقع امور

 

یک شرکت‌ حسابداری، مجموعه‌ای متشکل از کارشناسان مالی و حسابداران تحصیل‌کرده و با تجربه‌ است که به امور مالی، مالیاتی و خدمات حسابداری شرکت‌ها، ادارات و کارکنان می‌پردازد. خدمات حسابداری داخلی، در صنایع مختلف، کارخانه‌ها، مؤسسات و انواع شرکت‌ها کاربرد دارند و سریع‌ترین و درست‌ترین جواب را پیش پای شما می‌گذارند.

شرکت اَزتا مجموعه‌ای از کارشناسان مالی و حسابداران توانمند است که می‌تواند در بخش‌های مشاوره، راه‌اندازی سیستم‌های حسابداری، امور فنی و تمام خدمات حسابداری اجرایی، در کنار شما باشد. در بازه‌های مشخصی از سال که شرکت‌ها موظف به تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی و مالیات بر ارزش‌ افزوده هستند، وجود یک تیم باسابقه، می‌تواند فشار و استرس کاری را کاهش داده و تمرکز را به کارکنان و مدیریت برگرداند.

نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات حسابداری بر چه اساسی است؟

 

سؤال اصلی این است که «مجموعه‌ی شما به چه خدماتی نیاز دارد؟»
به همین دلیل، ابتدا مدیر مجموعه باید مشخص کند که به چه خدماتی در زمینه‌ی حسابداری و حسابرسی نیاز دارید. شیوه‌ی ‌ساده‌تر این است که مدیر یا نماینده‌ی مجموعه، از کارشناس مالی موسسه حسابداری ازتا بخواهد که دفاتر و اسناد مالی شرکت را بررسی کند و خدمات لازم را ارائه دهد. از طرفی، بعضی شرکت‌ها دارای تیم حسابداری یا فرد حسابدار هستند. در این صورت، حسابدار مجموعه می‌تواند خدمات مورد نظر را بر اساس نیازهای شرکت، به کارشناسان ازتا اطلاع دهد.

سلسله مراتب ارائه خدمات حسابداری در موسسه مالی اَزتا به این گونه است که پس از مراجعه مشتریان به شرکت، کارشناسان ما به صورت تخصصی و کاملا رایگان کسب و کار مشتریان را بررسی کرده و به آن ها مشاوره میدهند. مهم ترین هدف ما از ارائه بررسی کسب و کارها پیش از شروع همکاری، تشخیص صحیح خدمات مورد نیاز کسب و کارها است.

در ادامه، به معرفی کلی خدماتی می‌پردازیم که شرکت حسابداری اَزتا به مشتریان خود ارائه می‌دهد:

نحوه ارائه خدمات حسابداری چگونه است؟
نحوه ارائه خدمات شرکت حسابداری اَزتا چگونه است؟

مشاوره در امور حسابرسی مالی و مالیاتی

 

این نوع خدمات حسابداری، بیشتر مختص به شرکت‌هایی است که از تیم حسابدار یا یک فرد متخصص برای انجام امور مالیاتی، حسابداری مالی، حسابداری اداری و کارکنان خود، استفاده می‌کنند. در اینجا شرکت‌ها می‌توانند از مشورت یا نظارت یک کارشناس مالی خبره از تیم ازتا، برای هدف خاصی بهره ببرند.
پس از جلسه‌ی مشاوره، ممکن است درخواست‌های مشتری به‌گونه‌ای باشد که نیاز به اعزام یک حسابدار یا کارشناس مالی از تیم ازتا به محل فعالیت شرکت، وجود داشته باشد. بنابراین، جلسه‌ی مشاوره از اهمیت بالایی برخوردار است و مسیر همکاری را شکل می‌دهد.

در این پروسه، معمولا بهینگی منابع داخلی سازمان، بررسی می‌شوند و مشاوره‌ها در جهتی است که بتوان بیشترین بازدهی را از این منابع به دست آورد. انجام امور حسابرسی مالی و مالیاتی شرکت، پیش از تسلیم اسناد به موسسه‌های مالی، بانک‌ها، اداره‌های مالیات، دارای و… ضروری است، چرا که با این کار، می‌توان بسیاری از اشتباهات و نواقص موجود را شناسایی و با شیوه‌ی درست، برطرف کرد.

مشاوره‌ های مالی و مالیاتی ازتا، می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

* مشاوره در زمینه‌ی مالیات بر ارزش‌افزوده

 

* مشاوره در رابطه با مالیات‌های عملکرد و مالیات‌های تکلیفی

 

* مشاوره در رابطه با چگونگی تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد مالیاتی

 

* مشاوره درباره‌ی امکان و چگونگی دریافت طلب مالیاتی شرکت‌های پیمانکاری از سازمان مالیات که به ‌صورت پیش‌پرداخت اخذ شده

 

* مشاوره درزمینه‌ی تهیه و تنظیم دفاتر روزنامه، کل و سایر دفاتر قانونی

 

* مشاوره در رابطه با بستن حساب‌ها، نحوه‌ی تهیه‌ی گزارش میان‌دوره و گزارش سالیانه

و …

ارائه‌ی خدمات حسابداری مالیاتی جامع یا موردی

 

مشاوره قدم اول شرکت حسابداری اَزتا برای مدیریت امور مالیاتی مجموعه‌ی شماست؛ در مرحله‌ی بعدی، کارشناسان و حسابداران ما، راهکارهای مناسبی جهت رفع موانع و مشکلات مالیاتی شما ارائه می‌دهند. این مزیت برای شرکت‌ها وجود دارد تا پرسنل خود را در کنار افراد با‌تجربه و متخصص ازتا قرار دهند، تا آموزش‌های لازم برای حل مشکلاتی آتی را فرا بگیرد.

خدمات ممکن است به ‌صورت موردی باشند (مثلا تهیه و تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی و مالیات بر ارزش‌افزوده در موعد مشخص) یا اینکه به ‌صورت جامع بوده و تمام ابعاد یک حیطه‌ی خاص را به دوش شرکت خدمات حسابداری بیندازد. حسابداری مالیاتی می‌تواند مربوط به افراد حقیقی یا حقوقی باشد.

بعضی از شرکت‌ها بخش اصلی یا تمام امور حسابداری مالیاتی خود را برون‌سپاری می‌کنند و از این طریق، حجم کاری خود را کاهش می‌دهند. در این شیوه‌ی همکاری، معمولا یک کارشناس مالی به ‌طور منظم به شرکت سر می‌زند و روی انجام امور، نظارت دارد.

مشاوره‌های مالی و مالیاتی ازتا، می‌تواند این موارد را شامل شود:

* تهیه و تنظیم اظهارنامه‌ی مالیات بر ارزش‌افزوده

 

* ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی

 

* تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیات بر درآمد پرسنل شرکت

 

* تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیات‌های تکلیفی و مالیات‌های عملکرد

 

* مشاوره در زمینه قانون سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی

خدمات حسابداری و مالیاتی جامع یا موردی
موسسه حسابداری ازتا خدمات حسابداری و مالیاتی را به صورت جامع یا موردی ارائه میدهد.

ارائه‌ی خدمات حسابداری مالی جامع یا موردی

 

شرکت حسابداری اَزتا می‌تواند در زمینه‌های مختلف مالی، به بخش‌های خصوصی و ارگان‌های دولتی مشاوره داده و سپس ارائه‌ی راهکارها، آموزش پرسنل و انجام امور را در دست بگیرد. تمام شرکت‌های بزرگ و کوچک، در مسیر خود نیاز به مشاوره و دریافت کمک از حسابداران باتجربه و کارشناسان مالی خبره دارند؛ افرادی که به ‌دفعات یک مسیر را طی کرده‌اند و با پیچ‌و‌خم‌ها و فرازوفرودهای آن آشنا هستند.
شرکت‌ها در موارد متعددی می‌توانند از کارشناسان مالی ازتا کمک بگیرند که بعضی از آن‌ها عبارت‌اند از:

* تهیه و تنظیم گزارش‌های مالی سالیانه

 

* تهیه و تنظیم گزارش‌های مالی میان‌دوره

 

* رسیدگی به امور مالی و حسابداری اداری و پرسنل با حضور یک کارشناس در محل شرکت

 

* دریافت اطلاعات و اسناد مالی جهت نظارت و کنترل لحظه‌ای حساب‌های مالی

 

* تدوین دستورالعمل مالی اختصاصی برای یک شرکت یا نهاد

 

* تنظیم و ارائه‌ی گزارش‌ها و اسناد حسابرسی مربوط به دریافت تسهیلات مالی از بانک‌ها و سایر مؤسسات مالی

 

* ارائه‌ی راهکارهای عملیاتی برای بهینه‌سازی سیستم‌های مالی و خدمات حسابداری

 

* تعریف سیستم مالی اصولی برای شرکت‌های تازه تأسیس در حوزه‌های گوناگون

 

* ثبت اسناد جاری و معوقه‌ی حسابداری

 

* اعزام نیرو برای مدیریت، مشاوره‌ی مالی و حسابداری به ‌صورت تمام‌وقت، نیمه‌وقت و پاره‌وقت

 

* رفع اختلافات حساب شرکت‌ها

 

* تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی به ‌منظور کاهش هزینه‌ها و بهینه‌سازی مجموعه
و …

ارائه‌ی خدمات فنی و مکانیزه

 

در حال حاضر، حجم اطلاعات و داده هایی که باید جمع‌آوری، دسته‌بندی و ثبت شوند تا بتوان بر اساس آن‌ها اسناد مالی، مالیاتی و حسابداری یک شرکت را تهیه کرد، بسیار زیاد است؛ این موضوع حتی برای شرکت‌های کوچک نیز صدق می کند. بنابراین، باید سیستم‌های به‌روز و پیشرفته‌ی حسابداری، جای محاسبات قدیمی و سنتی را بگیرند.

 

شرکت خدمات حسابداری ازتا، این نیازها را پیش‌بینی کرده است و بهترین خدمات را در زمینه‌ی تجهیز شرکت‌ها با سیستم‌ها و نرم‌افزارهای جدید و پیشرفته، ارائه می‌دهد. سرعت و دقت بالا، دو فاکتور مهمی هستند که باید در حسابداری مدرن به آن‌ها پرداخته شود. تمام دفاتر مالی، اظهارنامه‌ها و درخواست‌ها باید در زمان مقرر آماده شوند. در این میان، حرفه ای بودن کارمندان و نحوه بهره مندی آن ها از تکنولوژی ها موجود نیز بسیار مهم و موثر است. کارمندان اَزتا به شدت در کار با نرم افزارهای حسابداری متبهر هستند و میتوانند به سرعت، بهترین داده ها را در نرم افزار ها ثبت کنند.

ارائه خدمات فنی و مکانیزه
ارائه خدمات حسابداری با استفاده از به روز ترین تکنولوژی های موجود

*** جذب دوره‌ای نیرو و عدم نیاز به استخدام نیروی متخصص به ‌صورت دائمی، از مزایای برون‌سپاری امور حسابداری است. از این طریق، هزینه‌های سنگین استخدام یک کارشناس مالی از دوش شما برداشته می‌شود

 

*** با برون‌سپاری امور حسابداری، تمرکز شما به امور اصلی شرکت معطوف می‌شود و بازدهی افزایش می‌یابد. تنها کافی است یک‌بار به شرکت ازتا سر بزنید تا حجم بالای خدمات حسابداری و حسابرسی را مشاهده کنید. انجام امور حسابداری، وقت و انرژی فراوانی از مجموعه می‌گیرد و آن‌ها را از مسیر اصلی خود، منحرف می‌کند

 

*** در همکاری‌های موردی و پاره‌وقت با کارشناسان و حسابداران ازتا، اطلاعات پرسنل شرکت شما بالا می‌رود و به ‌مرور زمان، می‌توانند بسیاری از کارها را به ‌تنهایی مدیریت کنند

 

*** مواقعی پیش می‌آید که پرسنل بخش حسابداری شرکت شما نمی‌تواند برای چند روز یا چند هفته سر کار حاضر شود؛ در این شرایط، می‌توانید برای مدتی از برون‌سپاری خدمات حسابداری استفاده کنید تا از مسیر رشد خود فاصله نگیرید

 

*** کاهش هزینه‌های حسابداری از دستاوردهای برون‌سپاری امور حسابداری مالی و مالیاتی است. استخدام تمام‌وقت یک حسابدار یا کارشناس مالی حرفه‌ای، یا گرد هم آوردن یک تیم متخصص حسابداری، هزینه‌های هنگفتی را به شرکت تحمیل می‌کند

خدمات حسابداری در تهران

 

شرکت‌های کوچک و بزرگ بسیاری در تهران وجود دارند؛ تمام این شرکت‌ها نیازمند خدمات حسابداری و حسابرسی هستند. بعضی از این خدمات حسابداری، برای رشد و ارتقای شرکت حائز اهمیت است و بعضی دیگر، همچون تسلیم اسناد مالی به سازمان‌های مالیاتی، حتما باید در موعد مقرر انجام گیرد.
خوشبختانه، قوانین حسابداری مالی و مالیاتی در کل کشور یکسان است و تفاوتی بین خدمات حسابداری در کرج با تهران، اصفهان یا رشت وجود ندارد. کارشناسان ازتا آماده هستند تا در زمینه‌ها و حوزه‌های مختلف کاری، باعث ارتقا سطح کیفی و کمّی مجموعه‌ی شما شوند.

جایی برای اشتباه وجود ندارد

 

قوانین و دستورالعمل‌های مالی و مالیاتی، به صورت کاملا یکسان، برای کسب‌و‌کارها اعمال می‌شوند. با توجه به اینکه بعضی از اشخاص حقیقی یا حقوقی تلاش می‌کنند تا از زیر امور مالی و مالیاتی خود فرار کنند، نهادهای ناظر با سختگیری بالایی، مو را از ماست بیرون می‌کشند. به همین دلیل، حتی افرادی که بدون قصد و عمد اطلاعات نادرستی را به سازمان‌های مالی و مالیاتی ارائه دهند، با جریمه‌های سنگینی مجازات ‌می‌شوند.

مشورت با افراد باتجربه و متخصص، حتی برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی که دارای تیم حسابداری هستند هم ضروری است. حسابرسی مجدد دفاتر و اسناد مالی و مالیاتی توسط یک کارشناس مالی از زوایای مختلف، نواقص و اختلافات موجود در آن‌ها را نمایان و برطرف می‌کند.

شرکت حسابداری ازتا، با سال ها تجربه در زمینه انجام خدمات حسابداری و مالیاتی، میتواند با اطمینان خاطر به شما خدمت رسانی کند. به وسیله تجربه و تخصص حسابداران خبره ازتا موفق شده ایم تا پروژه های مالیاتی بزرگ و کوچک را با موفقیت پشت سر بگذاریم و اعتماد برندهای معتبر را به دست آوریم.

اَزتا آماده‌ی ارائه‌ی خدمات حسابداری در تهران، کرج و سایر شهرهای کشور، به اشخاص حقیقی و حقوقی است. اگر سؤالی ذهن شما را مشغول کرده، همین‌جا آن را با ما در میان بگذارید یا از طریق صفحه مشاوره مالیاتی با ما ارتباط برقرار کنید.

5/5 (1 نظر)

9 دیدگاه

  • خدمات حسابداری و اظهارنامه های مالیاتی شرکتمون رو باید چجوری به شما بسپاریم؟

  • سلام وقت بخیر، آیا برای ارائه خدمات قرار داد هم میبندید؟

    • سلام سرکار خانوم، بله متناسب با خدماتی که نیاز دارید، به صورت کاملا قانونی قرارداد بسته میشود. اگر سوالی دارید میتوانید با شرکت حسابداری ازتا تماس بگیرید.

  • سلام، برای دریافت خدمات حسابداری باید به صورت حضوری مراجعه کنیم و یا به صورت آنلاین هم میتوانیم خدمات دریافت کنیم؟

  • سلام وقت بخیر، من به دنبال یک شرکت حسابداری در کرج هستم که امور حسابداری حساب های جاری شرکتم را به آن ها بسپارم. ممکنه شرایط و هزینه انجام این خدمات را بفرمایید؟

    • سلام وقت شما هم بخیر. اگر به دنبال شرکت حسابداری در کرج هستید، از همکاری با شرکت حسابداری ازتا پشیمان نخواهید شد. لطفا با شمار 90004656 تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی نمایند.

  • بهترین شرکت حسابداری در کرج بودن. من برای انجام کارای حسابداری و مالیاتی کارگاهم ازشون مشاوره گرفتم،قبش هم با مشاوران دیگه صحبت کرده بودم ولی اینجا سریع کارم رو انجام دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *