خدمات حسابداری

خدمات حسابداری؛ از مشاوره تا خدمات اجرایی و پشتیبانی

خدمات حسابداری

شرکت‌ها و ارگان‌های بزرگ و کوچک بسیار زیادی در سرتاسر ایران مشغول به کار هستند که هر کدام از آنها، باید به امور حسابداری مجموعه‌ی خود رسیدگی کنند. در دنیای امروز، خدمات حسابداری مفهوم تازه‌ای پیدا کرده است، به ‌طوری که، دیگر مثل گذشته نمی‌توان امور مالی، مالیاتی و… سازمان‌ها را به شکل سنتی انجام داد.

شرکت‌ها برای بررسی شرایط مالی و داخلی و بهبود عملکرد فعالیت‌های مالی خود، نیاز به اطلاعات دقیق حسابداری دارند. همچنین، ارگان‌های نظارتی هم لیست دقیقی از وضعیت مالی شرکت‌ها دریافت می‌کنند و هرگونه اهمال و سهل‌انگاری در ارائه‌ی دفاتر و گزارش‌ها از سوی شرکت‌ها، منجر به جریمه‌ی آن‌ها خواهد شد.شرکت‌ها و ارگان‌های بزرگ و کوچک بسیار زیادی در سرتاسر ایران مشغول به کار هستند که هر کدام از آنها، باید به امور حسابداری مجموعه‌ی خود رسیدگی کنند.

در دنیای امروز، خدمات حسابداری مفهوم تازه‌ای پیدا کرده است، به ‌طوری که، دیگر مثل گذشته نمی‌توان امور مالی، مالیاتی و… سازمان‌ها را به شکل سنتی انجام داد. شرکت‌ها برای بررسی شرایط مالی و داخلی و بهبود عملکرد فعالیت‌های مالی خود، نیاز به اطلاعات دقیق حسابداری دارند. همچنین، ارگان‌های نظارتی هم لیست دقیقی از وضعیت مالی شرکت‌ها دریافت می‌کنند و هرگونه اهمال و سهل‌انگاری در ارائه‌ی دفاتر و گزارش‌ها از سوی شرکت‌ها، منجر به جریمه‌ی آن‌ها خواهد شد.

شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف، برای انجام امور حسابداری خود، از یک حسابدار یا تیم حسابداری استفاده می‌کنند. تعداد افرادی که در تیم حسابداری یک شرکت مشغول به انجام خدمات حسابداری هستند، بسته به گستردگی و حجم کاری فعالیت‌های شرکت است. ثابت ‌شده است که انجام درست و اصولی حسابرسی، امور مالیاتی و امور مالی، باعث کاهش هزینه‌های سالیانه‌ی شرکت شده و یک مزیت رقابتی به ‌حساب می‌آید.
اخیراً مشخص ‌شده که کمک گرفتن از افراد متخصص و برون‌سپاری امور حسابداری، می‌تواند در کاهش زمان انجام امور، کاهش هزینه‌های شرکت و افزایش کیفیت نهایی گزارش‌های حسابداری، تأثیر چشمگیری داشته باشد. برای این منظور، شرکت حسابداری ازتا در این زمینه شکل‌گرفته‌ است تا با استفاده از دانش روز، سامانه‌ها و تکنولوژی‌های نوین، خدمات حسابداری باکیفیتی را به مشتریان خود عرضه دهد.
شرکت‌هایی که هنوز با شیوه‌های سنتی قصد دارند در این دنیای پویا و رقابتی به کسب‌و‌کار خود ادامه دهند، اگر نمی‌خواهند شاهد نابودی کسب‌وکارشان باشند، به زودی مجبور به تغییر سیستم کاری خود هستند. در جهان امروز، دقت و سرعت، حرف اول و آخر را برای موفقیت در کسب‌و‌کار می‌زنند.

حسابداری چیست و چرا شرکت‌ها نیاز به خدمات حسابداری دارند؟

 

اطلاعات مالی یک شرکت، ارگان یا مجموعه، باید جمع‌آوری و طبقه‌بندی شوند، سپس این اطلاعات طبقه‌بندی‌شده، باید به‌صورت خلاصه‌وار (بر اساس اصول مشخص حسابداری) ثبت و نگهداری شوند. اطلاعات مالی، مالیاتی و حسابرسی، در چند فرم خاص تهیه می‌شوند. بسیاری از مواقع فقط مدیران سازمان نیاز به مطالعه‌ی این گزارش‌ها دارند، اما بعضی اوقات نیز اطلاعات باید به ارگان‌هایی مثل بانک، دارایی و اداره‌ی مالیات، تسلیم شوند.
حسابداری زبانی مشترک بین کارشناسان مالی و حسابداران است که به ثبت و بررسی امور مالی داخل و بیرون یک مجموعه می‌پردازد. در دنیای امروز، افرادی که این کار را انجام می‌دهند، باید از تحصیلات دانشگاهی و اطلاعات به‌روز برخوردار باشند. در ادامه، بیشتر در مورد اهمیت مشورت با کارشناسان مالی و سپردن امور حسابداری خود به آن‌ها صحبت می‌کنیم.

نقش پررنگ شرکت حسابداری در انجام درست و به ‌موقع امور

 

یک شرکت‌ حسابداری، مجموعه‌ای متشکل از کارشناسان مالی و حسابداران تحصیل‌کرده و باتجربه‌ است که به امور مالی، مالیاتی و خدمات حسابداری شرکت‌ها، ادارات و کارکنان می‌پردازد. شرکت‌های حسابداری و حسابرسی، در صنایع مختلف، کارخانه‌ها، مؤسسات و انواع شرکت‌ها فعالیت دارند و سریع‌ترین و درست‌ترین جواب را پیش پای شما می‌گذارند.
شرکت ازتا مجموعه‌ای از کارشناسان مالی و حسابداران توانمند است که می‌تواند در بخش‌های مشاوره، راه‌اندازی سیستم‌های حسابداری، امور فنی و تمام خدمات حسابداری اجرایی، در کنار شما باشد. در بازه‌های مشخصی از سال که شرکت‌ها موظف به تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی و مالیات بر ارزش‌افزوده هستند، وجود یک تیم باسابقه، می‌تواند فشار و استرس کاری را کاهش داده و تمرکز را به کارکنان و مدیریت برگرداند.

خدمات حسابداری مالی و مالیاتی

نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات حسابداری بر چه اساسی است؟

 

سؤال اصلی این است که «مجموعه‌ی شما به چه خدماتی نیاز دارد؟»
به همین دلیل، ابتدا مدیر مجموعه باید مشخص کند که به چه خدماتی در زمینه‌ی حسابداری و حسابرسی نیاز دارید. شیوه‌ی ‌ساده‌تر این است که مدیر یا نماینده‌ی مجموعه، از کارشناس مالی ازتا بخواهد که دفاتر و اسناد مالی شرکت را بررسی کند و خدمات لازم را ارائه دهد. از طرفی، بعضی شرکت‌ها دارای تیم حسابداری یا فرد حسابدار هستند. در این صورت، حسابدار مجموعه می‌تواند خدمات مورد نظر را بر اساس نیازهای شرکت، به کارشناسان ازتا اطلاع دهد.

 

در ادامه، به معرفی کلی خدماتی می‌پردازیم که شرکت حسابداری ازتا به مشتریان خود ارائه می‌دهد:

مشاوره در امور حسابرسی مالی و مالیاتی

 

این نوع خدمات حسابداری، بیشتر مختص شرکت‌های است که از تیم حسابدار یا یک فرد به‌خصوص برای انجام امور مالیاتی، حسابداری مالی، حسابداری اداری و کارکنان خود، استفاده می‌کنند. در اینجا شرکت‌ها می‌توانند از مشورت یا نظارت یک کارشناس مالی خبره از تیم ازتا، برای هدف خاصی بهره ببرند.
پس از جلسه‌ی مشاوره، ممکن است درخواست‌های مشتری به‌گونه‌ای باشد که نیاز به اعزام یک حسابدار یا کارشناس مالی از تیم ازتا به محل فعالیت شرکت، وجود داشته باشد. بنابراین، جلسه‌ی مشاوره از اهمیت بالایی برخوردار است و مسیر همکاری را شکل می‌دهد.
در این پروسه، معمولا بهینگی منابع داخلی سازمان، بررسی می‌شوند و مشاوره‌ها در جهتی است که بتوان بیشترین بازدهی را از این منابع به دست آورد. انجام امور حسابرسی مالی و مالیاتی شرکت، پیش از تسلیم اسناد به موسسه‌های مالی، بانک‌ها، اداره‌های مالیات، دارای و… ضروری است، چرا که با این کار، می‌توان بسیاری از اشتباهات و نواقص موجود را شناسایی و با شیوه‌ی درست، برطرف کرد.

مشاوره‌های مالی و مالیاتی ازتا، می‌تواند این موارد را شامل شود:

 • مشاوره در زمینه‌ی مالیات بر ارزش‌افزوده
 • مشاوره در رابطه با مالیات‌های عملکرد و مالیات‌های تکلیفی
 • مشاوره در رابطه با چگونگی تهیه و تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی
 • مشاوره درباره‌ی امکان و چگونگی دریافت طلب مالیاتی شرکت‌های پیمانکاری از سازمان مالیات که به ‌صورت پیش‌پرداخت اخذ شده
 • مشاوره درزمینه‌ی تهیه و تنظیم دفاتر روزنامه، کل و سایر دفاتر قانونی
 • مشاوره در رابطه با بستن حساب‌ها، نحوه‌ی تهیه‌ی گزارش میان‌دوره و گزارش سالیانه
 • و ...
consulting (1)

ارائه‌ی خدمات حسابداری مالیاتی جامع یا موردی

 

مشاوره قدم اول شرکت حسابداری ازتا برای مدیریت امور مالیاتی مجموعه‌ی شماست؛ در مرحله‌ی بعدی، کارشناسان و حسابداران ما، راهکارهای مناسبی جهت رفع موانع و مشکلات مالیاتی شما ارائه می‌دهند. این مزیت برای شرکت‌ها وجود دارد تا پرسنل خود را در کنار افراد با‌تجربه و متخصص ازتا قرار دهند، تا آموزش‌های لازم برای حل مشکلاتی آتی را فرا بگیرد.

خدمات ممکن است به ‌صورت موردی باشند (مثلا تهیه و تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی و مالیات بر ارزش‌افزوده در موعد مشخص) یا اینکه به ‌صورت جامع بوده و تمام ابعاد یک حیطه‌ی خاص را به دوش شرکت خدمات حسابداری بیندازد. حسابداری مالیاتی می‌تواند مربوط به افراد حقیقی یا حقوقی باشد.
بعضی از شرکت‌ها بخش اصلی یا تمام امور حسابداری مالیاتی خود را برون‌سپاری می‌کنند و از این طریق، حجم کاری خود را کاهش می‌دهند. در این شیوه‌ی همکاری، معمولا یک کارشناس مالی به ‌طور منظم به شرکت سر می‌زند و روی انجام امور، نظارت دارد.

مشاوره‌های مالی و مالیاتی ازتا، می‌تواند این موارد را شامل شود:

 • تهیه و تنظیم اظهارنامه‌ی مالیات بر ارزش‌افزوده
 • ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی
 • تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیات بر درآمد پرسنل شرکت
 • تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیات‌های تکلیفی و مالیات‌های عملکرد
خدمات حسابداری مالیاتی

ارائه‌ی خدمات حسابداری مالی جامع یا موردی

 

شرکت حسابداری ازتا می‌تواند در زمینه‌های مختلف مالی، به بخش‌های خصوصی و ارگان‌های دولتی مشاوره داده و سپس ارائه‌ی راهکارها، آموزش پرسنل و انجام امور را در دست بگیرد. تمام شرکت‌های بزرگ و کوچک، در مسیر خود نیاز به مشاوره و دریافت کمک از حسابداران باتجربه و کارشناسان مالی خبره دارند؛ افرادی که به ‌دفعات یک مسیر را طی کرده‌اند و با پیچ‌و‌خم‌ها و فرازوفرودهای آن آشنا هستند.
شرکت‌ها در موارد متعددی می‌توانند از کارشناسان مالی ازتا کمک بگیرند که بعضی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • تهیه و تنظیم گزارش‌های مالی سالیانه
 • تهیه و تنظیم گزارش‌های مالی میان‌دوره
 • رسیدگی به امور مالی و حسابداری اداری و پرسنل با حضور یک کارشناس در محل شرکت
 • دریافت اطلاعات و اسناد مالی جهت نظارت و کنترل لحظه‌ای حساب‌های مالی
 • تدوین دستورالعمل مالی اختصاصی برای یک شرکت یا نهاد
 • تنظیم و ارائه‌ی گزارش‌ها و اسناد حسابرسی مربوط به دریافت تسهیلات مالی از بانک‌ها و سایر مؤسسات مالی
 • ارائه‌ی راهکارهای عملیاتی برای بهینه‌سازی سیستم‌های مالی و خدمات حسابداری
 • تعریف سیستم مالی اصولی برای شرکت‌های تازه تأسیس در حوزه‌های گوناگون
 • ثبت اسناد جاری و معوقه‌ی حسابداری
 • اعزام نیرو برای مدیریت، مشاوره‌ی مالی و حسابداری به ‌صورت تمام‌وقت، نیمه‌وقت و پاره‌وقت
 • رفع اختلافات حساب شرکت‌ها
 • تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی به ‌منظور کاهش هزینه‌ها و بهینه‌سازی مجموعه
 • و ...
خدمات نوین حسابداری

ارائه‌ی خدمات فنی و مکانیزه

 

در حال حاضر، حجم اطلاعات و دیتایی که باید جمع‌آوری، دسته‌بندی و ثبت شود تا بر اساس آن‌ها اسناد مالی، مالیاتی و حسابداری یک شرکت تهیه شوند، بسیار زیاد است؛ این موضوع حتی برای شرکت‌های کوچک نیز صادق است. بنابراین، باید سیستم‌های به‌روز و پیشرفته‌ی حسابداری، جای محاسبات قدیمی و سنتی را بگیرند.

 

شرکت خدمات حسابداری ازتا، این نیازها را پیش‌بینی کرده است و بهترین خدمات را در زمینه‌ی تجهیز شرکت‌ها با سیستم‌ها و نرم‌افزارهای جدید و پیشرفته، ارائه می‌دهد. سرعت و دقت بالا، دو فاکتور مهمی هستند که باید در حسابداری مدرن به آن‌ها پرداخته شود. تمام دفاتر مالی، اظهارنامه‌ها و درخواست‌ها باید در زمان مقرر آماده شوند.

 • جذب دوره‌ای نیرو و عدم نیاز به استخدام نیروی متخصص به ‌صورت دائمی، از مزایای برون‌سپاری امور حسابداری است. از این طریق، هزینه‌های سنگین استخدام یک کارشناس مالی از دوش شما برداشته می‌شود

 • با برون‌سپاری امور حسابداری، تمرکز شما به امور اصلی شرکت معطوف می‌شود و بازدهی افزایش می‌یابد. تنها کافی است یک‌بار به شرکت ازتا سر بزنید تا حجم بالای خدمات حسابداری و حسابرسی را مشاهده کنید. انجام امور حسابداری، وقت و انرژی فراوانی از مجموعه می‌گیرد و آن‌ها را از مسیر اصلی خود، منحرف می‌کند

 • در همکاری‌های موردی و پاره‌وقت با کارشناسان و حسابداران ازتا، اطلاعات پرسنل شرکت شما بالا می‌رود و به ‌مرور زمان، می‌توانند بسیاری از کارها را به ‌تنهایی مدیریت کنند

 • مواقعی پیش می‌آید که پرسنل بخش حسابداری شرکت شما نمی‌تواند برای چند روز یا چند هفته سر کار حاضر شود؛ در این شرایط، می‌توانید برای مدتی از برون‌سپاری خدمات حسابداری استفاده کنید تا از مسیر رشد خود فاصله نگیرید

 • کاهش هزینه‌های حسابداری از دستاوردهای برون‌سپاری امور حسابداری مالی و مالیاتی است. استخدام تمام‌وقت یک حسابدار یا کارشناس مالی حرفه‌ای، یا گرد هم آوردن یک تیم متخصص حسابداری، هزینه‌های هنگفتی را به شرکت تحمیل می‌کند

خدمات حسابداری در تهران

 

شرکت‌های کوچک و بزرگ بسیاری در تهران وجود دارند؛ تمام این شرکت‌ها نیازمند خدمات حسابرسی و حسابداری هستند. بعضی از این خدمات، برای رشد و ارتقای شرکت حائز اهمیت است و بعضی دیگر، همچون تسلیم اسناد مالی به سازمان‌های مالیاتی، حتما باید در موعد مقرر انجام گیرد.
خوشبختانه، قوانین حسابداری مالی و مالیاتی در کل کشور یکسان است و تفاوتی بین خدمات حسابداری در کرج با تهران، اصفهان یا رشت وجود ندارد. کارشناسان ازتا آماده هستند تا در زمینه‌ها و حوزه‌های مختلف کاری، باعث ارتقا سطح کیفی و کمّی مجموعه‌ی شما شوند.

جایی برای اشتباه وجود ندارد

 

قوانین و دستورالعمل‌های مالی و مالیاتی، به صورت کاملا یکسان، برای کسب‌و‌کارها اعمال می‌شوند. با توجه به اینکه بعضی از اشخاص حقیقی یا حقوقی تلاش می‌کنند تا از زیر امور مالی و مالیاتی خود فرار کنند، نهادهای ناظر با سختگیری بالایی، مو را از ماست بیرون می‌کشند. به همین دلیل، حتی افرادی که بدون قصد و عمد اطلاعات نادرستی را به سازمان‌های مالی و مالیاتی ارائه دهند، با جریمه‌های سنگینی مجازات ‌می‌شوند.
مشورت با افراد باتجربه و متخصص، حتی برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی که دارای تیم حسابداری هستند هم ضروری است. حسابرسی مجدد دفاتر و اسناد مالی و مالیاتی توسط یک کارشناس مالی از زوایای مختلف، نواقص و اختلافات موجود در آن‌ها را نمایان و برطرف می‌کند. شرکت ازتا آماده‌ی ارائه‌ی خدمات حسابداری در تهران، کرج و سایر شهرهای کشور، به اشخاص حقیقی و حقوقی است.

 

اگر سؤالی ذهن شما را مشغول کرده، همین‌جا آن را با ما در میان بگذارید یا از طریق صفحه مشاوره رایگان با ما ارتباط برقرار کنید.

 

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیاعلاناتاستخدام