خدمات مالیاتی چیست؟

مالیات نوعی هزینه اجتماعی است که افراد به ازای استفاده از منابع و امکانات کشوری که ساکن آن هستند، موظف به پرداخت آن میباشند. بنابراین، تمامی افرادی که در حال کسب درآمد هستند موظفند مبلغی را تحت عنوان مالیات به حساب دولت بپردازند. مالیات هزینه ای نیست که بتوان از پرداخت آن شانه خالی کرد؛ بلکه مالیات جزو هزینه هایی است که باید به شدت نسبت به نحوه پرداخت آن مراقب بود. متاسفانه بسیاری از افرادی که متحمل جرائم سنگین مالیاتی شده اند، اغلب نسبت به قوانین مالیاتی بی اطلاع بودند و یا سعی در دور زدن مالیات داشتند. نتیجتا، بهترین راه برای نجات از هزینه های هنگفت مالیات کمک گرفتن از یک مشاور مالیاتی است.

شرکت حسابداری ازتا بیش از دو دهه است در زمینه امور حسابداری و مالی به صاحبان عزیز کسب و کار ها خدماترسانی می­کند. مشاوران خبره و حرفه ای ازتا سالهاست که امور مالیاتی انواع شرکت های بزرگ و کوچک را به نحو احسن انجام داده اند و موفقیت های عظیمی در این حوزه کسب کرده اند.

چرا به خدمات مالیاتی نیاز داریم؟

مهم ترین دلیل استفاده از “خدمات مالیاتی” پیشگیری از متضرر شدن است. عده ای معتقدند که خدمات مالیاتی برای زمانی است که به چالش های مالیاتی برخورده اید و قصد نجات از آن را دارید؛ در حالی که این کاملا تصور غلطی است. درخواست مشاوره مالیاتی در زمانی که برگه تشخیص مالیات برای شما صادر شده است، دیرترین زمان ممکن برای دریافت این خدمات میباشد و گاهی آنقدر مشکل ها پیچیده می شوند که حتی بهترین مشاوران مالیاتی نیز نمی توانند مشکل را به طور ریشه ای حل کنند. بنابراین، بهتر است شما از ابتدای شروع فعالیت خود به فکر دریافت خدمات مالیاتی باشید و امور مالیاتی کسب و کار خود را به شرکت های مالی و حسابداری بسپارید.

چرا به خدمات مالیاتی نیازمندیم؟

با توجه به این که قوانین مالیاتی دائما در حال پیچیده شدن و به روز رسانی هستند، دریافت مشاوره از مشاوران مالیاتی حرفه ای که تسلط کامل به قوانین حقوقی و تجاری دارند، در پیشبرد امور مالیاتی شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. مشاوران مالیاتی شرکت حسابداری در کرج، به شما مسیر درست مالیاتی را نشان میدهند تا از بروز اتفاقات ناگواری مانند پرداخت مجدد مالیات و یا جرائم شدید مالیاتی در امان بمانید. موفقیت مشاوران مالی ازتا در صدها پروژه مالیاتی، حاکی از تجارب ارزنده این عزیزان در حوزه مالیات است.

انواع خدمات مالیاتی چیست؟

شرکت حسابداری ازتا یکی از نخستین شرکت های مالی است که می تواند پکیج کاملی از خدمات مالی و مالیاتی را به شما ارائه دهد. ما از زمان تنظیم اظهارنامه های مالیاتی تا زمان شرکت در دفاعیه های مالیاتی همراه شما خواهیم بود. سرویس های مالیاتی شرکت حسابداری ازتا عبارت است از:

* تنظیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد

* تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

* تنظیم معاملات فصلی

* تنظیم دفاتر قانونی

* پیگیری پرونده های مالیاتی

*ارسال صورتحساب های الکترونیکی مالیاتی

تنظیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد

تنظیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد

طبق ماده 95 قانون مالیات های مستقیم، تمامی افراد حقیقی و حقوقی که دارای درآمد هستند، موظف به تسلیم اظهارنامه عملکرد مالی در هر سال مالی می باشد. اظهارنامه عملکرد نشان دهنده نتیجه فعالیت های تجاری در طول یک دوره مالی است. اظهارنامه عملکرد نشان دهنده میزان درآمدها، هزینه ها، دارایی ها، بدهی ها، سرمایه ها و درآمدهای مشمول مالیات می باشد.

تنظیم صحیح این اظهار نامه ها بسیار مهم و حیاتی است زیرا ممیزان مالیاتی با بررسی این اسناد میزان مالیات دوره مالی مربوطه را تعیین میکنند. بنابراین، کوچکترین اشتباه در تنظیم اظهارنامه های عملکرد، عوارض بسیار سنگینی را به دنبال خواهد داشت. اگر میخواهید دغدغه این آسیب های جبران ناپذیر را به همراه نداشته باشید، بهتر است تنظیم اظهارنامه های عملکرد خود را به شرکت های حسابداری معتبر بسپارید.

تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که خریداران هنگام خرید کالا، میبایست به فروشنده بپردازند و فروشنده نیز این مالیات را به دولت پرداخت میکند. برای تسلیم این اظهارنامه نیاز است که اسناد و مدارک تمامی معاملات مالی خود را نگه داشته و ثبت کرده باشید. بایگانی، جمع آوری و ثبت این معاملات در نرم افزار های حسابداری بسیار مهم است و اگر مودیان مالیاتی فرم های موجود در این زمینه را به درستی تکمیل نکنند ممکن است دچار مشکل شوند؛ بهتر است تمامی این فرم ها توسط حسابدارانی که با مبحث خدمات مالیاتی آشنایی دارند، بررسی شود.

تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده
تنظیم معاملات فصلی

تنظیم معاملات فصلی

مودیان مالیاتی موظفند در پایان هر ماه گزارشی از تمام معاملاتی که در طول سه ماه انجام شده است(معاملات فصلی) به سازمان اداره امور مالیاتی تسلیم کنند. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که تفاوت مالیات بر ارزش افزوده با معاملات فصلی چیست؟
معاملات فصلی صرفا یک لیستی از معاملاتی که طی بازه زمانی سه ماه انجام شده است و هیچ گونه مالیاتی بر آن تعلق نمی گردد در حالی که معاملات بر ارزش افزوده مشمول مالیات میباشد. مهلت ارسال معاملات فصلی هر دوره تا 45 روز پس از پایان هر فصل است که در صورت دیرکرد در ارسال معاملات فصلی، مشمول جریمه خواهید شد.

تنظیم دفاتر قانونی

تنظیم دفاتر قانونی یکی دیگر از تکالیف مالیاتی مهم محسوب میشود. طبق ماده ششم تجارت، دفاتر قانونی شامل دفتر روزنامه، دفتر کل، دفتر دارایی و دفتر کپیه است. تمامی کسب و کارهای حقیقی و حقوقی که مشمول پرداخت مالیات مستقیم هستند، موظفند روند عملکرد مالی خود را به صورت روزانه در این دفاتر ثبت کنند. این دفاتر در زمان رسیدگی های مالیاتی نقش بسیار مهمی را ایفا میکنند.

دفاتر قانونی باید به درستی تنظیم شوند زیرا ممکن است پس از گذشت سال ها نیز مورد استفاده قرار گیرند. تنظیم نادرست این دفاتر ممکن است منجر به خسارات جبران ناپذیر مالی برای مودی مالیاتی شود؛ بنابراین، بهتر است تنظیم این دفاتر تحت نظر حسابداران حرفه ای که خدمات مالیاتی نیز ارائه میدهند، انجام شود تا از صحت اطلاعات آن اطمینان حاصل کرد. شرکت حسابداری ازتا با قیمت بسیار مناسب خدمات پلمپ دفاتر قانونی را برای انواع شرکت های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی و… ارائه میدهد.

تنظیم دفاتر قانونی
پیگیری پرونده های مالیاتی

پیگیری پرونده های مالیاتی

یکی از مهمترین درگیری ها در بحث خدمات مالیاتی، پیگیری پرونده های مالیاتی است. اگر پرونده مالیاتی شما با مشکل مواجه شود و ممیزان مالیاتی از اسناد و مدارک شما ایراد بگیرند، شما میبابیست پرونده مالیاتی خود را پیگیری کرده از اسناد و مدارک خود دفاع کنید. این دفاعیه باید تحت نظر حسابداران حرفه ای و مشاوران مالی خبره صورت بگیرد. این مشاوران باید به تمامی قوانین و امور مالیاتی مسلط باشند تا بتوانند از امور مالیاتی کسب و کار شما دفاع کنند. مشاوران مالیاتی شرکت حسابداری ازتا با تسلط کامل بر لوایح و پیچیدگی های مالیاتی، پرونده انواع کسب و کار ها را پیگیری و رسیدگی میکنند.

خدمات مالیاتی شرکت حسابداری ازتا

دغدغه شرکت حسابداری ازتا، حل تمامی مشکلات مالیاتی شما عزیزان است؛ بنابراین، شرکت ازتا در ارائه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی بسیار انعطاف پذیر است. خدمات مالیاتی ما به دو روش آنلاین و حضوری ارائه میشود؛ همچنین برای عزیزانی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری ندارند، این امکان را فراهم کرده ایم تا حسابداران و مشاوران خود را به سمت آنها اعزام کنیم.

نتیجه گیری

پیچیدگی شدید قوانین مالیاتی باعث شده که نقش شرکت هایی که خدمات مالی و مالیاتی ارائه میدهند به مراتب پر رنگ تر شود. این روزها مردم متوجه این موضوع شده اند که مالیات بحث ساده ای نیست و نباید آن را نادیده گرفت.

برای این که بتوانید از خطر جرائم مالیاتی در امان بمانید و مشمول بخشودگی های مالیاتی شوید، لازم است که از یک متخصص مالیاتی که سالهاست پیگیری های پرونده های مالیاتی بزرگ و کوچک را انجام داده است مشاوره دریافت کنید؛ ضمنا میبایست اطلاعات مالیاتی خود را نیز به روز کنید و همیشه از اخبار مالیاتی مطلع باشید. برای افزایش دانش خود در حوزه امور مالی و مالیاتی میتوانید از مقاله های موجود در وبسایت ما استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با نحوه دریافت خدمات مالیاتی از شرکت حسابداری ازتا میتوانید با شماره 90004656 تماس بگیرید.